Nacházíte se na e-shopu Potřeby-pro-školy.cz, Rádi bychom vás upozornili, že osobní vyzvednutí objednávky je nyní možné v naší prodejně v Prostějově, Kravařova 185/12.

Tiskařské barvy na textil Marabu Textil Print

Textil Print & Colouring

Vyjádřete svojí kreativitu a vizuální sdělení individuálním tisknutím na textilie

 textil textil taska textilmimino textilpolstar

Vytvořte si svůj vlastní motiv, který si sami navrhnete a následně ho natisknete na textil jako razítko, tato technika je zábavná a trendy. Marabu Textil Print & Coloring je vyvinut pro vytvoření vlastního designu oděvy, textilní doplňky a bytový textil. Použity jsou speciální barvy pro různé tiskové a designové techniky, o kterých si níže povíme víc. Vytvoříte fascinující efekty se snadno použitelnými produkty na textil značky Marabu. Jejich inovativní startovací sady vám otevírají zcela nové možnosti použití.

                                                                                                                                                                                                               TISKNĚTE JAKO PROFÍK!

Program pro tisk a barvení textilu

textil program(1)
 

Linoryt a následný tisk na textil vám může připadat složitý, jelikož vyžaduje použití speciálních barev Marabu Textil Print a dodržování stanovených postupů, ale zdaleka tomu tak není. Použití této techniky je snadné a hravě ji zvládne každý.

Barvy Textil Print jsou speciálně vyvinuty pro reliéfní tisknutí a sítotisk na textil. Základní černá barva Marabu textil Print je součástí jak sady Soft Linol Textil Print & Coloring, tak i sady Sítotisk na textil.

Akvarelové barvy nejsou použitelné jen na papír, nyní je nově můžete použít i na látku! A to díky nové barvě na vodní bázi Marabu Textil Aquarelle. Jedná se o pigmentovaný akvarel pro techniku rozmývání a zapouštění.

Fluorescenční denní barva Textil NEON rozvíjí svůj zářivý efekt na světlých textiliích a září také ve tmě na UV světle.

Přenos laserových tisků na textil – není nic nemožného se sadou Marabu Transfer Textil Set. Snadno a rychle vytvořený designový oděvní kousek může být také za pomoci vlastní fotografie, motivu nebo loga vytvořeným na PC a následného transferu na textil.

 

Textilní sítotisk

 

screen printing345(1) sitotisk1 sitotisk2 sitositsk3

  

Techniku sítotisku vytvořenou díky barvám Marabu Textil Print můžete použít k různým událostem. Nejlépe se hodí pro tvorbu stejnokroje na dívčí večer, rozlučku se svobodou, kostým pro celou kapelu, festivalové nebo maturitní tričko pro skupinu přátel. Natiskněte stejný motiv všem pro jakoukoliv příležitost! 

Jakmile máte design vytvořený, tak ho můžete natisknout na libovolný počet textilii. Sítotisk je způsob tisku, který zahrnuje protlačení tiskové barvy přes jemně tkanou síťovinu na tkaninu pomocí stěrky.

Jednoduše se barva natiskne pouze v oblastech tkaniny, kde síto nemá žádné zábrany, čímž může být například vlastní šablona. Místa, kde je šablona přiložená na sítu jsou síťované otvory pro barvu nepropustné. Vytištěny budou pouze obrázky, kde otvory síta nemají žádné zábrany.

Na tomto videu vám ukážeme, jak tato technika funguje. Získáte užitečné tipy a triky a zístkáte důležité poznatky k aplikaci barvy na textil přes síto - sítotisk. 

 

Textilní linorit

 

linorit linorit1 linorit2 linorit3

 

Textilní linoryt - rychlý a efektivní potisk a reprodukce identického designu textilu technikou reliéfního tisku. Jedná se o techniku tisku Lino a Marabu Textile Print.

Při reliéfním tisku jsou tisknuté části motivu na linorytové gumové podložce zvýšené, což v praxi znamená, že se tisknou pouze vyvýšené čáry, pruhy nebo plochy z vlastnoručně vyřezané tiskové formy.

Jedná se o přímý tiskový proces. To znamená, že linorytová tisková deska přenáší barvu přímo na látku. Sada‚ Textil Soft Linol Print & Colouring obsahuje vše, co potřebujete k vytvoření krásných projektů reliéfního tisku. Zvláštností je měkká tisková deska, která obzvlášť usnadňuje práci při rytí. S Textil Aquarelle lze motivy potisku dodatečně barvit.

Na tomto videu vám ukážeme, jak tato technika funguje. Získáte užitečné tipy a triky a uvidíte se důležité detaily, na které dbát při aplikaci na textil.

 

Textilní akvarel

 

akvarel akvarel1 akvarel2 akvarel3

 

Techniku akvarel je nyní možné aplikovat i na textil! Díky krásným přechodům a pastelovým i pestrým barvám je Textil Aquarelle perfektní pro vytváření hravých a okouzlujících vzorů na vašich oděvech.

Použití akvarelových barev má široké rozpětí, a to od vlastních oděvů až po bytové textilní doplňky. Pomocí těchto barev lze vytvořit atraktivní akvarelové pozadí k výrazným hand letteringovým nápisům, a také k reliéfnímu tisku i sítotisku na textil.

Na tomto videu vám ukážeme, jak tato technika funguje.

 

Textilní transfer

 

transfer transfer1 transfer2 transfer 3

 

Textil transfer je přenos laserových obrázků na textil. Snadno přeneste ty nejdražší fotografie, písma nebo motivy na látky bez použití fólie. Textil Transfer umožňuje unikátní designy na oděvech i v oblasti bytových dekorací. Transparentní přenosové médium na bázi rozpouštědel rychle uvolňuje tiskovou barvu z laserových tisků a přenáší ji na světlé textilie (max. 20 % syntetických vláken).

Na tomto videu vám ukážeme, jak tato technika funguje. Získáte užitečné tipy a triky a důležité detaily, na které dbát při aplikaci na textil.