Umělecké pastelky

colored-pencils-2361653__340 (1)

Kresba pastelkou

Baví vás kresba pastelkami? Máte talent a chcete, aby vaše obrázky neztratili svoji barevnost i po několika letech? Pak bychom vám doporučili sáhnout po uměleckých pastelkách. Tyto speciálně vyvinuté barevně pigmentované tužky mají spoustu předností před klasickými školními pastelkami.

Jednou z nejdůležitějších předností je světlostálost. Stopa pastelky a sytost její barvy zůstává zachována u některých klidně až stovku let. Brilantnost barev zajišťuje vysoká kvalita pigmentů, které výrobci volí při výrobě pastelek. Velmi podstatná je také tvrdost tuhy a také její nelámavost. Obecně platí, že díky tvrdší tuze pastelky jsme schopni pastelku využít pro detailnější kresbu. Taktéž ořezávání jde lehce a tuha se neláme. To však závisí i na tom, jak kvalitní ořezávátko používáte.

Pojďme si nyní představit jedny z nejlepších a světově nejoblíbenějších uměleckých pastelek. Jedná se o umělecké pastelky Polychromos od německého výrobce Faber-Castell. V těsném závěsu v kvalitě a oblíbenosti jsou také pastelky Derwent Lightfast

winged-g220ab4fc1_640 (1) school-gd047a1d62_640 (1) to-form-g83dc81ecc_640 (1)

Pastelky Polychromos Faber-Castell

Polychromos jsou barevné tužky prvotřídní kvality, které si zamiloval nejeden profesionál a poloprofesionál. Jednak pro jejich širokou škálu barev, složení jejich barevný tuhy a odolnost proti lámání!

Umelecke-pastelky-polychromos-faber-castell (1) Umelecke-pastelky-polychromos-faber-castell-120 (1) Umelecke-pastelky-polychromos-faber-castell-36 (1)

Kompletní sada barevných uměleckých pastelek se dodává ve 120 kusovém provedení barevných tužek Polychromos Artists’ Color Pencils v robustní dřevěné krabici, kterou můžete použít pro skladování, organizaci a umění i na cestách. Pořídit je lze také v levnějším provedení v plechové etui.

Dovolujeme si tvrdit, že Polychromos Artists’ Color Pencils jsou nejlepší barevné tužky pro dospělé na trhu! Umělci všech úrovní dovedností milují německé pastelky Faber-Castell pro jejich všestrannost, odolnost a konzistenci tuhy!

Tužky Faber-Castell se vyznačují tuhou odolnou proti zlomení, která je vyrobena pomocí technologie SV (secure-all) vazby, která lepí tuhu po celé délce dřevěného tubusu (těla) pastelky.

Tuha těchto pastelek pro dospělé má průměr 3,8 mm a je voděodolná a odolná proti rozmazání. Nerozmaže ji ani slza vody. Tuha také zajistila měkké otírání na papír a živé barvy kresby.

Umelecke-pastelky-polychromos-faber-castell-cmarance (1) Umelecke-pastelky-polychromos-faber-castell-cmarance-2_1

Polychromní barevné tužky se používají zejména na grafiku, umělecký volný styl, přesné ztvárnění, vybarvování v omalovánkách pro dospělé a další techniky! Pojivo prémiové kvality usnadňuje míchání, vrstvení, zvýrazňování a přechody barev.

Faber-Castell vyrábí umělecké potřeby špičkové kvality pro umělce všech úrovní již od roku 1761. Barevné tužky Polychromos Artists, hrdě vyrobené v Německu, poskytují hodnotu každému umělci.

Hledáte ideální dárek pro sebe nebo své blízké? Darujte kreativitu, darujte umělecké pastelky Faber-Castell Polychromos

Umelecke-pastelky-polychromos-faber-castell-vzorek (1) Umelecke-pastelky-polychromos-faber-castell-kresba (1) Umelecke-pastelky-polychromos-faber-castell-modra-kresba (1)

Pastelky Derwent Lightfast

Další vynikající umělecké pastelky, které bychom vám chtěli doporučit, jsou pastelky Lightfast od britského výrobce Derwent.

derwent-lightfast-pencils-sada-72 (1) derwent-lightfast-pencils-sady (1) derwent-lightfast-lifestyle (1)

Nadřazenost, přesně tohle slovo vystihuje 100 barevných tužek řady Lightfast při porovnání s ostatními pastelkami.

Lightfast pastelky Derwent byly navrženy tak, aby byly 100% světlostálé. Revoluční jádro je odolné vůči dlouhodobé změně barvy, což zajišťuje, že umělecká díla v muzejních podmínkách nevyblednou po dobu až 100 let. Tato vlastnost pastelek byla testována v nejtvrdších podmínkách. Světlostálost označuje chemickou stabilitu pigmentu při dlouhém vystavení světlu. Řada Derwent Lightfast byla testována podle normy ASTM D6901, která uvádí, že tužky s hodnocením LFI a LFII jsou plně světlo-stálé. Světlostálost je tradičně předmětem zájmu umělců i sběratelů umění. Je to pro ně důkaz, že naslouchali a pochopili potřeby kreativců.

derwent-pastelka-lightfast derwent-pastelka-lightfast-turquise (1)

Pastelky Derwent Lightfast se vyznačují neprůhledným a zářivě zbarveným jádrem na olejové bázi, které je 100% světlostálé. Můžete získat hladké, sametové rozložení barvy a při smíchání s olejovými médii se pigment tužky může chovat také jako klasické olejomalby.

Řada Lightfast je prvními pastelkami této značky plně na olejové bázi. Je dosaženo dobré rovnováhy mezi měkkým a tvrdým hrotem barevných tužek, což znamená, že lze vytvořit jemný ostrý hrot bez obav z prasknutí tuhy. Ale přesto si tuha zachovává hladkost krémového měkkého otěru na papír.

Samotné tužky mají elegantní vzhled, který zajišťuje lakované dřevo. Neutrální tón umožňuje vyniknout barevným koncům, což usnadňuje rychlé vyhledání barev při práci. K dispozici je škála až ve 100 barvách. Sady uměleckých pastelek Lightfast Derwent lze pořídit v plechové kazetě, nebo dřevěném kufříku.

derwent-lightfast-pastelky-kresba-auto (1) derwent-lightfast-pastelky-kresba (1) derwent-lightfast-pastelky-kresba-hruska (1)

Tak, které umělecké pastelky jsou pro vás ty pravé?

26E4BC43-EF21-469F-BBFB-9DD2EB8BE7FF 5E706945-06B4-4851-83BD-749A8B7DBD18

Autor článku: Bc. Martina Svobodová